SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są entuzjastami różnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnością poprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta słynna już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być programem sprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawikłane, wskutek tego, iż gra ta nieraz honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej popularnej gry pozostała opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta przenigdy tak w rzeczy samej nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużo zadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezmiernie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta tak faktycznie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Istotne jest w następstwie tego to, aby każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na wypoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszych działaniach, w owym czasie postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy, jednak bezsprzecznie możemy wprowadzić do gry absolutnie nowych Simów, po raz kolejny przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę niesłychanie atrakcyjną i wciągającą. Wszystkie kreowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymi przedmiotami – sprawdź również SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *