Wyjazd na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek także w celach turystycznych. Aktualnie coraz więcej osób obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił w końcu do łask. Ten czarujący region to najlepsze miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także Wycieczki do Lwowa. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie oraz uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie zwyczajność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, pyszną kuchnią i niesłychanie, jednakowoż to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, pamiętajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niesłychanie długo, w pewnych sytuacjach nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować i Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Jak najbardziej, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimś nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niezmiernie analogiczne, wystarczy ich tylko dobrze używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni i mnóstwo inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki Integracyjne Rzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *