The Sims – zjawisko gry

Wszyscy,którzy są fanamiróżnorodnego typu gier komputerowych z całą pewnościąodpowiednio zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to zawikłane,wskutek tego, że gra ta często honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejkultowej gry pozostałaopublikowana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak w istocie nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniesłychanie wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta takw rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub odcień włosów). Ważnejest wobec tego to,żeby każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na jedzeniepojedynczych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,niemniej jednak naturalniemożemy wprowadzić do grykompletnieinnowacyjnych Simów, ponownie przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onaalbowiem tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu oraz trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręniezwykleinteresującą i wciągającą. Wszelkietworzone przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiobiektami – przetestuj również SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się grykomputerowej był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, jaka odniosła fenomenalnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *